Zamykanie programów

Zamykanie programów

24 października 2013 0 przez adi24car

W tym artykule dowiecie się, jak ustawić automatyczne zamykanie programów oraz usług podczas wyłączania systemu Windows. Ile razy wyłączyliście Windowsa, położyliście się spać, a on ciągle chodził włączony z komunikatem o zamykaniu programów? Mam nadzieję, że już nie będziecie musieli wracać do komputera aby wyłączyć ręcznie programy.

Oczywiście wszystko robicie na własną odpowiedzialność.

1. Naciskamy na klawiaturze jednocześnie przycisk Windows (znajduje się on pomiędzy przyciskami Ctrl oraz Alt po lewej stronie klawiatury) oraz klawisz R

2. Wpisujemy w otwarte okienko polecenie: REGEDIT po czyn naciskamy Enter

3. Otworzył nam się własnie edytor rejestru systemu Windows. Po lewej klikamy dwa razy na HKEY_CURRENT_USERC, następnie na rozwiniętej liście klikamy również 2 razy na Control Panel, oraz na Desktop.

4. Następnie klikamy na AutoEndTasks i w pole wartość wpisujemy 1 i klikamy OK. Jeśli nie posiadamy takiego klucza, klikamy prawym klawiszem na Desktop, wybieramy Nowy i Wartość ciągu. Nazywamy go AutoEndTasks. Następnie klikamy na niego 2 razy i wpisujemy w pole wartość 1 oraz klikamy OK.

5. Aby dać aplikacją trochę czasu na zapisanie klikamy na wpis HungAppTimeout i tradycyjnie zmieniamy wartość na np. 800 i klikamy OK.

6. Zamykamy edytor X-em, oraz ponownie uruchamiamy komputer.